ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"OKUDUĞUNU ANLAMA" KONULU SEMİNER YAPILDI

Artvin, Aydın, Bartın, Bursa, Çankırı, Denizli, Edirne, Manisa, Uşak ve Zonguldak Ölçme Değerlendirme Merkezlerinin organize ettiği "Okuduğunu Anlama" konulu çevrim içi seminer Denizli Ölçme Değerlendirme Merkezinin koordinatörlüğünde 26 Mayıs 2021 Saat:20.00'de Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Sadri ŞENSOY'un teşrifleri ile gerçekleştirildi.


Gazi Üniversitesi Ölçme ve Değerlendirme Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayfer SAYIN'ın anlatımıyla ilkokul ve Türkçe öğretmenlerine yönelik yapılan seminere Veri Analizi İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Sibel ŞATANA, İl Milli Eğitim Müdürleri, Şube Müdürleri ve öğretmenler katıldılar.

Çevrim içi seminer Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Sadri ŞENSOY, Veri Analizi İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Sibel ŞATANA, Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman EKİCİ ve İl Millî Eğitim Müdürü Fahri ACAR'ın konuşmalarının ardından başladı.

ACAR ; "Salgın sürecinde çevrimiçi çalışmalarla öğrencilerimizin öğrenme eksikliklerini gidermek, öğretmenlerimizin gelişimine katkı sunmak için çalışıyoruz. Etkili ölçme değerlendirmenin başarı üzerindeki etkisini çok iyi biliyoruz. Bu nedenle Bakanlığımızın önderliğinde ölçme değerlendirmeyi geliştirme, yeni nesil soru hazırlama konusundaki gayretinin eğitim sistemimize çok önemli katkılar sunacağının bilincindeyiz. ÖDM ekibimizi de bu amaçla güçlü kılmaya çalışıyoruz. Etkili ölçme değerlendirme yapmakla kalıcı öğrenmeyi sağlıyoruz." dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR, organizasyonda emeği geçen tüm katılımcılara ilimiz adına teşekkürlerini ileterek konuşmasını tamamladı.

Seminer Gazi Üniversitesi Ölçme ve Değerlendirme Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayfer SAYIN'ın bilişsel taksonomiler, açık uçlu ve çoktan seçmeli madde hazırlanırken dikkat edilmesi gerekli olan hususlar; PISA ve PIRLS uygulamalarında daha önceki döngülerde çıkmış olan örnekleri içeren sunumunun ardından yönetici ve öğretmenlerden gelen soruların cevaplanması ile tamamlandı.

27-05-202127-05-202127-05-202127-05-202127-05-2021

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.