ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Müdürleri İle Telekonferans Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR telekonferans ile Merkez İlçe ve Hopa İlçesindeki Okul Müdürleriyle ayrı ayrı toplantı yaptı.
Okul Müdürleri İle Telekonferans Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR telekonferans ile Merkez İlçe ve Hopa İlçesindeki Okul Müdürleriyle ayrı ayrı toplantı yaptı.

Telekonferanslarda  yeni tip Koronavirüs salgınıyla mücadele çalışmaları, uzaktan eğitim süreci, uzaktan öğretmen eğitimleri ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları için yapılan çalışmaların son durumu değerlendirildi.

 Toplantıda İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR " İlimizde yürüttüğümüz uzaktan eğitim uygulamalarını yakından takip ediyorum. Gerek EBA üzerinden 8 ve 12. Sınıf öğrencilerimize gerekse farklı uzaktan eğitim uygulamaları ile diğer sınıf seviyelerinde yapılan uzaktan eğitim faaliyetlerinde öğretmenlerimiz aktif olarak yer alıyorlar... Bu süreç bizlere uzaktan eğitim uygulamalarının artık çağımızın bir gerçeği olduğunu göstermiştir. Ülkemiz uzaktan eğitim konusunda sahip olduğu yaklaşık 40 yıllık tecrübe ve bilgi birikimini bu süreçte etkili kullanarak mevcut altyapımızı geliştirmiş ve hızlı bir şekilde sahaya sunmuştur. Türkiye bu altyapıya sahip dünyadaki sayılı birkaç ülke arasındadır... İlimizde Milli Eğitim camiası olarak maske, yüz koruyucu siperlik, tulum üretimiyle ihtiyaç duyan kurumlarımıza destek oluyoruz, pansiyonlarımız, öğretmenevlerimiz ve araçlarımızla İl Sağlık Müdürlüğüne lojistik destek sağlıyoruz. Öğretmenlerimiz vefa ve gurbet gruplarında görev alıyorlar ayrıca ilimizde öğretmenlerimizin kurduğu ' Gönüllüler Grubu' yaptıkları çalışmalarla herkesin takdirini kazandılar. Çalışmalarda görev alan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum " dedi.

Toplantı 100. Yıldönümü kutlanacak olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için yapılan etkinliklerin son hazırlıklarının görüşülmesi ile sona erdi.

22-04-202022-04-202022-04-2020

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.