ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Yöneticilerine Yönetişim Yetkinlikleri Gelişimi Eğitimi Düzenlendi

Okul Yöneticilerine Yönetişim Yetkinlikleri Gelişimi Eğitimi Düzenlendi

   Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Anadolu Vakfı koordinesinde ilimizde görev yapan okul müdürleri ve müdür yardımcılarına yönelik düzenlenen "Yönetişim Yetkinlikleri" eğitimi Artvin Öğretmenevinde gerçekleştirildi.

   Eğitimin açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Fahri ACAR: "Yöneticilerin,  öğretmenlerimizin çalışmalarını kolaylaştırmaları; moral motivasyonlarını yüksek tutmaları eğitimin niteliğini geliştirme hususunda çok önemlidir. Yöneticiliğin esas fonksiyonu okulun vizyonunu belirleyerek doğru adımlar atabilmek, bu adımları atarken de işleri iyi yürütebilmektir. Dolayısıyla üstlenmiş olduğumuz sorumluluklar çok önemlidir. Öğretmenlerimize, öğrencilerimize, özellikle de velilerimize yapılacak rehberlik eğitimdeki başarımızın anahtarıdır. Bu memlekete hizmetimiz, devletimize karşı sorumluluğumuz Artvin' deki eğitimin şu anda bulunduğu seviyeden yukarılara çıkarmaktır. Artvin'imizin gül yüzlü çocuklarına daha iyi eğitim olanakları sunmak için hep birlikte çabalayacağız." sözlerine yer verdi.

   Düzenlenen eğitimde;  "Okul Yönetimi, Kurum/Okul Kültürü, Kültür Yönetimi, Sistem Liderliği, Sistem Kurma, Güçlü Kişilik Özellikleri, Üstün Yönetsel Beceriler, Takım Yönetimi ve Ekip Çalışması, Çatışma ve İletişim Yönetimi, Durumsal Liderlik Uygulaması, Yetenekleri Açığa Çıkarma, Takım Olma Aşamaları, Performans Değerlendirme ve Ödüllendirme" konularında bilgilendirme yapıldı.

   "Yönetişim Yetkinlikleri" eğitimi; katılımcılara "Katılım Belgesi" verilmesinin ardından sona erdi.

14-10-201914-10-201914-10-201914-10-2019

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.