ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ORTAÖĞRETİMDE DEVAM VE OKULLAŞMA ORANLARI ARTACAK

ORTAÖĞRETİMDE DEVAM VE OKULLAŞMA ORANLARI ARTACAK

Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından "İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Program Otoritesi (İKGPRO)" vasıtasıyla fonlanan bir teknik destek projesi olan Ortaöğretimde Devam ve Okullaşma Oranlarının Artırılması Projesi (ODAP); herkesin eğitime erişiminin sağlanması, okuldan erken ayrılma ve devamsızlık ile mücadele edilmesi, böylece eğitim ve beceri düzeylerinin artırılmasının hedeflendiği bir projedir.

Proje ile kapsamlı bir önleme, müdahale ve telafi modeli geliştirilecek olup geliştirilen modelin uygulanması ile ortaöğretim kademesinde devam ve okullaşma oranlarının artırılmasına yönelik çabalar desteklenecektir.

Başlangıçta, belirlenen 14 ilde ortaöğretim düzeyindeki 50 pilot okulda uygulanacak olan projenin hedef kitlesi ortaöğretim öğrencileri, öğretmenleri, okul yöneticileri, velileri, MEB genel müdürlüklerinin ilgili personelinden oluşturmaktadır.

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, bu kapsamda 26.07.2022 Salı günü Ankara'da düzenlenen ve Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Petek Aşkar'ın açılış konuşmalarını yaptığı ODAP (Ortaöğretimde Devam ve Okullaşma Oranlarının Artırılması Projesi) Açılış Konferansı'na katıldı.

Ulusal ve uluslararası konuşmacıların konuşmalarının yer aldığı konferansta, proje kapsamında belirlenen hedeflere ulaşmak için yapılması gereken çalışmalara akademisyenler tarafından bilimsel bakış açıları getirildi.

 

26-07-202226-07-202226-07-202226-07-2022

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.