ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Psikososyal Destek Programı Online Öğretmen Eğitimi Yapıldı

Psikososyal Destek Programı Online Öğretmen Eğitimi Yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilerimiz ve velilerimizin salgının yarattığı kaygıyı normalleştirmelerine destek olmak amacıyla oluşturulan psikososyal destek hizmetleri kapsamında Rehberlik Öğretmenlerine yönelik online eğitim yapıldı.

         İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR açılış konuşmasında "Toplumun bizlere en çok ihtiyaç duyduğu pandemi döneminde, rehberlik öğretmenlerimiz öğrencilerimize, velilerimize ve vatandaşlarımıza yol göstericilik eden bir konumda özveri ile çalışmaya devam etmektedirler. Bugün Bakanlığımızca pandemi döneminin yarattığı kaygıyı normalleştirmek amacıyla öğrenci, öğretmen ve veli boyutlarından oluşan kılavuzları ışığında online öğretmen eğitimlerimize başladık. Okullarımızda yüz yüze eğitime başlamak için yürüttüğümüz faaliyetler içerisinde son derece önemli bir yere sahip olan çalışmanın hayırlı olması dilerim" dedi.

         Online Eğitim Artvin Rehberlik ve Araştırma Merkezi Rehberlik Öğretmeni Necdet ŞENGÜL'ün " Psikososyal Destek Eğitimi" konulu sunusu ile devam etti.

         İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Erol MURTEZAOĞLU ve ilimiz genelinde görevli Rehberlik Öğretmenlerin katılımı ile gerçekleşen online eğitim kademeli olarak tüm öğretmenlere verildikten sonra öğrenci ve velilere sunulmaya başlayacak.

26-08-2020

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.