ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Rehberlik Hizmetleri İl Danışma Komisyonu Sene Başı Toplantısı Yapıldı

Rehberlik Hizmetleri İl Danışma Komisyonu Sene Başı Toplantısı Yapıldı

Rehberlik hizmetleri il danışma komisyonu 2020-2021eğitim öğretim yılı sene başı toplantısı telekonferans yöntemiyle yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR başkanlığında yapılan toplantıya Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Erol MURTEZAOĞLU, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İlçe Şube Müdürleri, okul ve kurum müdürleri ile rehberlik öğretmenleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR, "Rehberlik hizmetleri eğitim sistemimiz içerisinde önemli bir işlev görmektedir. Özellikle ülkemizin Koronavirüs ile mücadele sürecinde eğitim kurumlarımızda yürütülen psikososyal destek ve krize müdahale hizmetleri travmatik sorunların çözümünde önemli rol oynamıştır. Hep birlikte ilimizde yürütülen psikolojik danışma ve rehberlik hizmetlerinin niteliğini yükselterek çocuklarımızın gelişimi ve başarısına olan katkısını arttırmalıyız" dedi.

Toplantıda bir önceki eğitim öğretim yılı sene sonu toplantısının değerlendirilmesinin ardından, 2020-2021 eğitim öğretim yılı rehberlik hizmetlerinin planlanması kapsamında mesleki rehberlik ve kariyer günlerinin planlanması, merkezi sınavlar, öğrenci, veli ve öğretmen bilgilendirme çalışmaları, risk gurubundaki öğrencilere yönelik çalışmalar, özel eğitime ihtiyacı olan okul öncesi öğrencilerin tespiti, destekleme ve yetiştirme kursları, uzaktan aile eğitimleri, uzaktan eğitimde alınacak tedbirler, okul rehberlik planları, psikososyal koruma, önleme ve krize müdahale hizmetleri ve ekiplerin kurulması, Covid-19 ile mücadele konusundan alınacak tedbirler, il rehberlik hedeflerinin belirlenmesi konuları görüşüldü.

Toplantı, rehberlik hizmetlerinin yürütülmesi ve geliştirilmesi hakkında görüş ve önerilerin alınmasının ardından dilek ve temennilerin alınması ile sonlandırıldı.

25-09-202025-09-2020

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.