ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

REHBERLİK HİZMETLERİ İL DANIŞMA KOMİSYONU YIL SONU TOPLANTISI YAPILDI

2020-2021 eğitim öğretim yılı Rehberlik Hizmetleri İl Danışma Komisyonu yıl sonu toplantısı 08 Temmuz 2021 Perşembe günü telekonferans yöntemiyle yapıldı.
REHBERLİK HİZMETLERİ İL DANIŞMA KOMİSYONU YIL SONU TOPLANTISI YAPILDI

İl Millî Eğitim Müdürü Fahri ACAR başkanlığında yapılan toplantıya Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Erol MURTEZAOĞLU, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İlçe Şube Müdürleri, okul ve kurum müdürleri ile rehberlik öğretmenleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR, 2020-2021 eğitim öğretim yılında öğrencilerimizin salgının yarattığı olumsuz etkilerinden kurtulmalarında rehber öğretmenlerimizin önemli görevler üstlendiklerini belirterek özverili çalışmalarından dolayı eğitim yöneticileri ve öğretmenlerimize teşekkür etti.

Rehberlik Hizmetleri İl Danışma Komisyonu sene başı toplantısında alınan kararların değerlendirilmesi ile başlanan toplantıda planlanan 2020-2021 eğitim öğretim yılı rehberlik hizmetlerinin değerlendirilmesi, mesleki rehberlik ve kariyer günleri, LGS ve YKS kapsamında yapılan çalışmalar, tercih danışmanlığı, çevrim içi eğitimler, risk gurubundaki öğrenciler ile ilgili çalışmalar, Türkiye bağımlılıkla mücadele eğitimleri ve danışmanlık tedbiri uygulamaları, özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilerin tespiti ve okul devam durumları, özel eğitimde kademe geçişleri konuları görüşüldü.

Toplantı 2021-2022 eğitim öğretim yılı için Rehberlik Hizmetleri İl Yerel Hedeflerinin belirlenmesi ve rehberlik hizmetlerinin yürütülmesi ve geliştirilmesi hakkında görüş ve önerilerin alınmasının ardından dilek ve temenniler ile sonlandırıldı.

08-07-202108-07-2021

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.