ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sağlık Bölümü Öğrencilerimiz "Kanser ve Beslenme" Konulu Konferansa Katıldı

Sağlık Bölümü Öğrencilerimiz

Milli Eğitim Müdürümüz Fahri ACAR, Sağlık Bölümü öğrencilerimizle birlikte ilimizde 4 Ocak Dünya Kanser Günü dolayısıyla Artvin İl Sağlık Müdürlüğü tarafından "Kanser ve Beslenme" konulu düzenlenen konferansa katıldı.

Konferansa, Artvin Valisi Yılmaz DORUK, İl Emniyet Müdürü Sinan ERGEN, İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR, bazı kurum müdürleri, İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi sağlık alanı öğrencileri katıldı.

Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezinde Artvin İl Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen konferansta Sağlık Bakanlığının sağlıkta dönüşüm programı kapsamında ücretsiz olarak yapılan kanser taramaları ve kanserle mücadele yöntemleri anlatıldı.

İl Sağlık Müdürü İrfan AKALIN, dünyada kalp ve damar hastalıklarından sonra en çok ölüme neden olan hastalıkların kanserler olduğunu söyledi. Artvin'in kanser taramalarında en başarılı 3. il olduğunu kaydeden Akalın, "Artvin Türkiye'de kanser tarama programını en iyi uygulayan 3. il olarak seçildi" dedi.

Konferans Halk Sağlığı Uzmanı Dr. Mehmet Ali DUNDAR´ın "Kanser ve Beslenme" konulu sunumuyla sona erdi.

05-02-202005-02-202005-02-202005-02-2020

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.