ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SÖZLEŞMELİ AŞÇI VE AŞÇI YARDIMCISI KADROLARINA ATANANLAR İÇİN DUYURU !!

SÖZLEŞMELİ  AŞÇI VE AŞÇI YARDIMCISI KADROLARINA ATANANLAR İÇİN DUYURU !!

AÇIKLAMA

 

Milli Eğitim Bakanlığının Sözleşmeli Aşçı ve Aşçı Yardımcısı alımlarına ilişkin istenen belgeler aşağıda belirtilmektedir.  İlimiz emrine yerleştirme işlemleri gerçekleştirilen adayların görev yeri belirleme işlemleri Milli Eğitim Bakanlığının yayınlamış olduğu başvuru kılavuzunda belirtildiği şekilde ;

Millî Eğitim Bakanlığına Sözleşmeli Fizyoterapist ve Destek Personeli (Aşçı ve Aşçı Yardımcısı) İstihdamına İlişkin Duyuru'da belirtilen yerleştirme işlemlerine esas olan öncelik sırasına (1.Lisans Alan Mezunu, 2.Önlisans Alan Mezunu, 3. Ortaöğretim Alan Mezunu, 4.Lisans Sertifikalı Başvuru, 5.Önlisans Sertifikalı Başvuru, 6. Ortaöğretim Sertifikalı Başvuru) göre her adayın yerleştirildiği öğrenim düzeyindeki Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puan üstünlüğü dikkate alınmak suretiyle görev yerlerinin belirlenme işlemleri 

gerçekleştirilecektir.

 

 

İSTENEN BELGELER

1- Başvuru sonuç belgesi.

 2- 2020 KPSS (B) grubu sonuç belgesi.

3- Diploma aslı veya onaylı örneği, (adaylar başvuru tarihinin son günü olan 05.11.2021 tarihi itibarıyla başvuruda bulunduğu eğitim düzeyi ve alanında mezun durumda olmaları gerekmektedir).

4- Aşçı ve aşçı yardımcısı pozisyonuna yapılan başvuru için istenilen sertifika veya belge.

5- Güncel tarihli adli sicil kaydını gösterir belge.

6- Erkek adaylardan Askerlik durum belgesi.

7- Sağlık Kurulu raporu (mesleğin ifasına engel olacak bir hastalığı bulunmadığına ilişkin, tam teşekküllü sağlık kurumlarından alınacak sağlık kurulu raporu).

 

Not: Aşçı: Sağlık kurulu raporu (heyet raporu) karar bölümünde " Sağlık yönünden Aşçı olarak çalışmasında herhangi bir sakınca yoktur" ibaresi   

Not: Aşçı Yardımcısı : Sağlık kurulu raporu (heyet raporu) karar bölümünde " Sağlık yönünden Aşçı Yardımcısı olarak çalışmasında herhangi bir sakınca yoktur" ibaresi bulunması gerekmektedir.

 

8- Son 6 ay içerisinde çekilmiş 3 adet vesikalık fotoğraf.

9- Mal bildirimi için Tıklayınız.

10- Kimlik Fotokopisi

11- Kontenjanlar İçin Tıklayınız.

12- Aşçı Tercih Formu İçin Tıklayınız.

13- Aşçı Yardımcısı Tercih Formu İçin Tıklayınız.

14- Göreve Başlama Dilekçesi için Tıklayınız

15- Bakanlık Açıklama Yazısı için Tıklayınız.

16- Kamu Görevlileri Etik Sözleşmesi için Tıklayınız.

17-Alan dışı sertifikalı olarak başvuranlarda aşcı veya aşcı yardımcısı sertifika belgesi

18- Bonservis (Çalışma Belgesi) ile başvuranlar bonservis belgesi getirmeleri gerekmektedir.

NOT 1 : Bonservis yönüyle; bonservis ya da çalışma belgelerinin incelenmesinde değerlendirmeye esas incelenmesi gereken belgeler Sosyal Güvenlik Kurumu prim dökümleri olup adayların SGK prim dökümlerinin "Meslek Kodu" alanlarında aşçılık dalında primlerinin başvuru tarihinin son günü olan 01.04.2022 tarihi itibarıyla yatırılanların evrakları kabul edilecek olup farklı meslek kodları ile primi yatırılanlar ile hizmet sözleşmesi imzalanmayacaktır.

ADAYLARIN BELİRTİLEN AÇIKLAMALARA BİNAEN HERHANGİ BİR SORUN YAŞAMALARI DURUMUNDA ;

0466 280 98 21  NUMARASI ÜZERİNDEN ARTVİN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ İLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRLER.

NOT 2 : İl dışından atanan kişiler belgelerini posta yoluyla gönderebilirler (Adres: Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atama Birimi olarak vermeleri gerekmektedir.)

NOT 3 : Posta yolu ile gönderilen belgeler arasında diploma aslı veya sertifika aslı konulmaması sadece fotokopileri konulması gerekmekte olup kişiler belge teslimi ve diğer işlemler tamamlanmasının ardından Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğüne gelirken diploma aslı ve sertifika aslı getirmeleri gerekmektedir. Ayrıca E devlet üzerinden alınan belgeler geçerlidir.

NOT 4 : Kişiler yapmış oldukları tercihlerine göre alan önceliği ve puan üstünlüğüne göre atamaları yapılacak olup atama sonuçları tüm işlemler tamamlanmasının ardından ileriki tarihlerde sayfamızda yayınlanacaktır. 

Dere Mah. Şehit Ömer Zeki Varan Sok. No35 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.