ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tabletin Benden Kampanyasına Büyük Bağış

Tabletin Benden Kampanyasına Büyük Bağış

Tabletin Benden Bağış Kampanyasına Bursa Ardanuçlular Derneği 150 adet, Ardanuç Belediye Başkanlığı 40 adet ve ismini açıklamak istemeyen hayırsever vatandaşımız 20 adet tablet bilgisayar yardımında bulundu. Bursa Ardanuçlular Derneği, Ardanuç Belediye Başkanlığı ve hayırsever vatandaşımız tarafından bağışlanan tablet bilgisayarlar bugün Ardanuç ilçemizde düzenlenen törende öğrencilerimize ulaştırılmak üzere okul yöneticilerimize teslim edildi.

Artvin Valisi Sayın Yılmaz DORUK'un himayelerinde ilimiz genelinde uzaktan eğitime ulaşmakta sınırlılıkları bulunan öğrencilerimize tablet bilgisayar sağlamak amacıyla düzenlenen, 28 Eylül 2020 tarihinde başlatılan Tabletin Benden Bağış Kampanyası ile toplanan tablet bilgisayarlar öğrencilerimize ulaştırılmaya başladı.

24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle Ardanuç ilçemizde düzenlenen kutlama töreninin ardından Bursa Ardanuçlular Derneği, Ardanuç Belediye Başkanlığı ve hayırsever vatandaşımız tarafından kampanyaya bağışlanan tabletler Ardanuç Kaymakamı Ömer ÖZBAY, Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım DEMİR, İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR ve Bursa Ardanuçlular Derneği Başkanı Şenol DEMİR tarafından öğrencilerimize ulaştırılmak üzere okul idarecilerine teslim edildi.

Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR Öğretmenler Günü'nü kutlayarak başladığı konuşmasında" Bugün bizler için çok özel bir gün. Öğretmenler Günü'nde bir arada olmanın mutluluk ve onurunu yaşıyoruz. Bugünü daha da anlamlandıran Artvin Valiliği tarafından başlatılan Tabletin Benden Kampanyasına Bursa'da yaşayan hemşerilerimizin verdiği güçlü destek ile uzaktan eğitime ulaşmakta sınırlılıkları bulunan öğrencilerimizi kısa bir süre sonra tablet ile buluşturacak olmamızdır. Kampanyamıza verdikleri destekten dolayı Bursa Ardanuçlular Derneği Başkanı Şenol DEMİR'in şahsında tüm yönetim kurulu üyelerine ve hayırsever hemşerilerimize şükranlarımı sunarım. Ayrıca Belediye Başkanımıza ve isminin açıklanmasını istemeyen bağışçımıza da öğrencilerimiz ve teşkilatımız adına teşekkür ederim" dedi.

Bursa Ardanuçlular Derneği Başkanı Şenol DEMİR yaptığı konuşmada " Bizler gurbette nasibimizi kazandığımız için hayatımızı Bursa'da sürdürmekle birlikte, gözümüz gönlümüz her zaman memleketimizdedir. Pandemi sürecinde öğrencilerimizin uzaktan eğitime rahatça ulaşmalarına katkı sağlamak için Bursa ve İstanbul'da yaşayan hemşerilerimizin maddi katkılarıyla aldığımız 150 tableti bugün öğrencilerimize ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Güzel memleketimizin çocukları inşallah uzaktan eğitimden daha etkili olarak faydalanıp başarışlarını arttıracaklardır. Tablet kampanyamıza katkı sağlayan derneğimiz üyelerine çok teşekkür ediyorum. Öğrencilerimize hayırlı olsun" dedi.

            Törene Ardanuç Kaymakamı Ömer ÖZBAY, Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım DEMİR, İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR, Bursa Ardanuçlular Derneği Başkanı Şenol DEMİR, Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri, okul ve kurum yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler, vatandaşlar katıldı.

24-11-202024-11-202024-11-202024-11-202024-11-202024-11-202024-11-202024-11-202024-11-202024-11-2020

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.