ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEYAP EĞİTİCİ EĞİTİMLERİ BAŞLADI

TEYAP EĞİTİCİ EĞİTİMLERİ BAŞLADI

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) tarafından desteklenen Teknoloji ve Yetenek Atölyeleri Projesi kapsamında (TEYAP) eğitici eğitimleri ilimizde öğretmenlerimizin katılımı ile başladı.

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) koordinatörlüğünde yürütülen Artvin, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Trabzon ve Rize İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin ortak olduğu proje de 6 ilde toplam 17 farklı okulda kurulan atölyelerin ardından düzenlenen çevrim içi eğitimlerin akabinde yüz yüze eğitimlere başlandı.

İlimiz merkezimiz ve Hopa ilçemiz olmak üzere iki okulumuzda kurulan atölyeler ile Türk Milli Eğitim sisteminin amaçlarından olan; "nitelikli insan gücü yetiştirmek" düşüncesi doğrultusunda, değişen ve gelişen dünyanın sahip olduğu tüm olanakların kullanılması ve bu sayede yeni gelişimleri ortaya koyacak zihinlerin gelişmesine destek olunması ve Türkiye'nin bilim ve teknoloji alanında milli kalkınma hamlesine katkıda bulunacak öğrencilerin yetiştirilerek bu alanlardaki gelişme ivmesinin arttırılması hedeflenmektedir.

Karadeniz Bakır İlkokulunda kurulan Teknoloji ve Yetenek Atölyesini ziyaret ederek değerlendirmelerde bulunan Acar, eğitici eğitimine katılan öğretmenler ile bir süre etti. Acar "Bizler artık çocuklarımızın teknolojiyi kullanmalarından ziyade teknoloji üretmenlerini istiyoruz ve bunun için çabalıyoruz. Bu eğitimler sonrası ilçelerimizde ve okullarımızda yapılacak etkinliklerin ardından farklılık yaratacak ürünlerin ortaya çıkması en büyük arzumuz." dedi.

13-12-202113-12-202113-12-202113-12-202113-12-202113-12-2021

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.