TÜBİTAK 4004 PROJEMİZ KABUL EDİLDİ
![TÜBİTAK 4004 PROJEMİZ KABUL EDİLDİ](/meb_iys_dosyalar/2024_05/03154749_1fcb244041014404b60c429831059d77.jpg)
TÜBİTAK Bilim ve Toplum Çağrısı kapsamında açılan 4004 Projesi başvuru sonuçları açıklandı.
630 proje başvurusunun olduğu çağrıya İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzden 2 proje ile başvuru yapılmıştı. Türkiye genelinde 125 projenin desteklendiği çağrıda, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün başvuruda bulunduğu 1 proje kabul edilerek destekleme listesine alındı.
Hopa Bilim ve Sanat Merkezi Matematik Öğretmeni Dr. Pelin Turan Kurudirek'in hazırladığı "Özel Yetenekli Öğrencilerin Eğitiminde Sürdürülebilir Gelecek Farkındalığı: STEAM ve Arılar" adlı proje kabul edildi.
İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar "Ülke genelinde 125 projenin desteklenmeye değer görüldüğü bu alanda, Artvin'den 1 projenin kabul edilmesi çok kıymetli. Projenin hazırlanmasında emeği geçen Ar-Ge ekibimize, Hopa ilçe ve kurum yöneticilerine, özellikle projenin hazırlayıcısı ve yöneticisi olan Öğretmenimiz Dr. Pelin Turan Kurudirek'e teşekkür ederim. " dedi.