ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türkiye-Azerbaycan "Kardeş Türküler Projesi" eTwinning Etkinliği Yapıldı

Öğrencilere iki farklı ülkenin müziğini/türkülerini sevdirmek, ritim duygularını geliştirmek, proje  öğrencilerinden bir koro oluşturarak öğrencilerin kendilerine olan güvenlerini arttırmak amacıyla Artvin-Azerbaycan kuruculuğunda başlatılan eTwinning "Kardeş Türküler Projesi" kapsamında sanatçı/müzikolog" Paul DWYER'in katılımı ile çevrim içi konser yapıldı.
Türkiye-Azerbaycan

Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ev sahipliğinde yapılan çevrimiçi etkinliğe Azerbaycan, Artvin, Rize, Ordu, Samsun, Kocaeli, Isparta ve Tekirdağ'dan projeye katılan 11 öğretmen ve 78 öğrenci katıldı.

eTwinning İl Koordinatörü Filiz ÖZDEN moderatörlüğünde yapılan etkinlikte Paul DWYER, proje kurucusu Arhavi Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu Müzik Öğretmeni Yeşim KILIÇOĞLU ve dinleyicilerden gelen soruları yanıtladı. Çevrim içi etkinlik kardeş ülke Azerbaycan ve Türkiye'den dinleyicilerin yoğun katılımı ile gerçekleşti. 

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.