ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Uluslararası Covid-19 Sürecinde Eğitimde Yeni Normlar 2" Kongre Protokolü İmza Töreni Yapıldı

Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Artvin Çoruh Üniversitesi iş birliği ile 21, 22, 23 Haziran 2021 tarihlerinde çevrim içi olarak düzenlenecek olan "Uluslararası Covid-19 Sürecinde Eğitimde Yeni Normlar 2" Kongre protokolü düzenlenen törenle imzalandı.


Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen imza törenine Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Sıtkı BİLGİN, İl Millî Eğitim Müdürü Fahri ACAR ve Düzenleme Kurulu Üyeleri katıldı.

İmza töreninde konuşan İl Millî Eğitim Müdürü Fahri ACAR, bütün dünyanın ve ülkemizin Covid-19 ile mücadele ettiği bir dönemde Artvin İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve Artvin Çoruh Üniversitesi işbirliği ile Türkiye'nin ilk çevrim içi kongresi olan "Eğitimde Yeni Normlar Kongresini" gerçekleştirdiklerini hatırlatarak, kongrenin eğitim ve bilim dünyasında önemli karşılık bulduğunu belirtti.

ACAR, " Buradan elde ettiğimiz deneyim ile salgın sürecinde değişen ve gelişen alanları eğitim ve bilim dünyasının bir araya gelerek tartışılacağı Covid-19 Sürecinde Eğitimde Yeni Normlar 2 kongresini gerçekleştirerek  Artvin'in eğitimle anılacağı bir süreci birlikte yöneteceğiz." dedi. ACAR sözlerini AÇÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Sıtkı BİLGİN ve kongre düzenleme kuruluna teşekkür ederek tamamladı.

Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Sıtkı BİLGİN konuşmasında salgın sürecinin yarattığı değişimlerin bilimsel açıdan değerlendirileceği kongrenin  ön alıcı ve çok önemli bir çalışma olduğunu ifade ederek bu değerli çalışmaya Artvin'in öncülük etmesinin ayrı bir gurur olduğunu belirtti. Prof. Dr. Mustafa Sıtkı BİLGİN konuşmasını İl Millî Eğitim Müdürü Fahri ACAR ve kongre düzenleme kuruluna teşekkür ederek tamamladı.

21, 22, 23 Haziran 2021 tarihlerinde "Covid-19 Sürecinde Eğitime Bakış" ana teması ile düzenlenecek olan "Uluslararası Covid-19 Sürecinde Eğitimde Yeni Normlar 2" Kongresinde 8 yurt dışından, 7 yurt içinden toplam 15 davetli konuşmacı yer alacak. Kongre ile tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını sürecinde değişen öncelikler, önem kazanan yeni olgular, eğitimden tarıma kadar hayatın her alanında insanlığı bekleyen değişim ve gelişim süreçlerinin, alanında uzman kişilerin paylaşımlarıyla eğitim ve bilim dünyasına sunulması hedeflenmektedir.

Uluslararası Covid-19 Sürecinde Eğitimde Yeni Normlar 2 Kongresi ile uluslararası işbirliği platformu oluşturulup; Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde bir önceki kongre çalışmasında olduğu gibi, çevrimiçi kongreye özel olarak tasarlanan web sitesi (http://artvincovidcongress.org) aracılığıyla davetli konuşmacılar bildirilerini sunabilecek, tüm yerli ve yabancı davetliler bilgi birikimlerinden faydalanabilecektir.

18-03-202118-03-202118-03-202118-03-202118-03-202118-03-2021

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.