ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

UYGULAMA TEMELLİ FAALİYETLER ARTACAK

"Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları" Artvin'deydi. Bakan Selçuk'un Artvin'de görevli meslektaşları, eşleri ve çocuklarının katılımıyla büyük bir buluşma gerçekleştirildi. Salgın döneminde çocukların okul dışında neler öğrenebildiklerinin görüldüğünü belirten Bakan Selçuk, "Okul her şeye yetmez. Bu yüzden de öğretim programlarının içine okul dışı faaliyetlerin katılması, uygulama temelli faaliyetlerin artırılması konusunda genel bir müfredat yaklaşımımız var." dedi.
UYGULAMA TEMELLİ FAALİYETLER ARTACAK

Ziya Öğretmen, dijital ortamda bu kez Artvin'e konuk oldu. Yarım kalan dönemin telafisi, okula dönüş sonrası planlamalar konuşuldu. 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Biz öğretmenler olarak toplumun en zor zamanlarında her türlü probleme yetişen özel bir meslek grubuyuz. Çocukların mutluluğu için, velilerimizin mutluluğu için birçok şey yaptığınızı biliyorum. Hiçbir çocuk geride kalmasın diyerek çaba ortaya koyduğunuzu biliyorum. Gözüm arkada değil." diye konuştu.   

Eğitimcinin donanımının çok önemli olduğunu belirten Selçuk, bu nedenle öğretmene yatırımı çok değerli bulduğunu anlattı.  Uzaktan eğitim sürecinin getirdiği dijital beceriler ve öğretmenlerin talep ettiği diğer pek çok alanla ilgili desteklerin artacağını duyurdu.    Salgın sürecinde yeni pek çok durumun ortaya çıktığını anımsatan Selçuk, "Öğrenme bir bütündür. Okul her şeye yetmez. Salgın döneminde çocuklarımızın okul dışında neler öğrenebildiklerini gördük. Bu yüzden de öğretim programlarının içine okul dışı faaliyetlerin katılması, uygulama temelli faaliyetlerin artırılması konusunda genel bir müfredat yaklaşımımız da var." diye konuştu.   

Bakan Selçuk'a sürprizler

Artvin'deki öğretmenlerin Bakan Selçuk'a sürprizleri vardı. Müzik öğretmeni Oğuz Medetoğlu akerdeon çaldı. 2 kişilik küçük bir folklor ekibi de Artvin'in yeşil doğası fonunda Oğuz öğretmene eşlik etti.

Ebubekir Alp ise canlı yayında Ziya Öğretmen için kente bir fidan dikti. Öğretmen buluşmalarına katılan meslektaşları arasında aynı zamanda Bakan Selçuk'un bir öğrencisi Burçak Avcı da vardı. Avcı, Ziya Öğretmen'e telafi eğitimini sordu. Selçuk, hiçbir öğrencinin ve öğretmenlerinin kaygı duymasına gerek olmadığını dile getirerek "Okullar açıldığında yüz yüze telafiler olacak. Okul açılışı önceki dönemde, yaz tatilinde de EBA TV'de telafi için daha önceki öğrencilerimizin sahip olmadığı imkânlar sağlayacağız." dedi.

02-06-202002-06-202002-06-202002-06-202002-06-202002-06-2020

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.