ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Uzaktan Eğitime Katılımda Veli Yaklaşımları Çok Önemli

Uzaktan Eğitime Katılımda Veli Yaklaşımları Çok Önemli

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR başkanlığında ortaöğretim kurumları yönetici ve öğretmenleri ile telekonferans yöntemiyle gerçekleştirilen toplantılara bugün Arhavi, Hopa ve Kemalpaşa ilçeleri ile devam edildi.

Toplantıda idareci ve öğretmenlere seslenen ACAR " İçinden geçtiğimiz bu süreçte eğitim camiası olarak eğitim öğretim faaliyetlerinin yanı sıra pandeminin etkisini azaltmak adına topluma rehberlik etmek, gibi bir sorumluluğu üstleniyoruz. Velilerimizle yaptığımız toplantılarda pandemi ile mücadele kurallarına uymanın önemini vurgulamamız, sürekli olarak hatırlatmamız mücadelenin başarılı olmasında etkili olacaktır. Öğrencilerimizin uzaktan eğitime katılma oranlarının arttırılmasında veli yaklaşımı son derece önemlidir. Veli toplantılarında değerli ailelerimize uzaktan eğitim faaliyetlerinin nitelik ve önemi hakkında hatırlatmalar yaparak öğrencilerimizin uzaktan eğitimden faydalanma oranlarını arttırmalıyız" dedi.

           Ortaöğretim Hizmetleri biriminden sorumlu Şube Müdürü Recep KAYA, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve Şube Müdürlerinin de katıldığı toplantıda, uzaktan eğitim çalışmaları, uzaktan eğitim faaliyetlerinde karşılaşılan güçlükler ve çözüm önerileri, derslerin niteliğini arttırmak için alınacak önlemler, merkezi sınavlara hazırlık süreci, pandemi ile mücadele kapsamında yapılan çalışmalar ve EBA kullanımı konularında değerlendirmelerde bulunuldu.

11-12-202011-12-202011-12-202011-12-202011-12-2020

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.