ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"YAŞAYAN MATEMATİK: ARTVİN'E SAYISAL BAKIŞ" EĞİTİM KAMPI KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI

Artvin Valiliği tarafından hazırlanan ve Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğünün proje ortağı olduğu "Yaşayan Matematik: Artvin'e Sayısal Bakış" projesi kapsamında 30 Haziran-31 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek eğitim kampı için yapılan çalışmalar İl Millî Eğitim Müdürü Fahri ACAR'ın başkanlığında düzenlenen toplantıda değerlendirildi.


24 Haziran 2021 Perşembe günü yapılan toplantı, proje kapsamında onarım ve iyileştirme çalışmaları yapılarak kamp merkezi olarak kullanıma açılan Borçka Anbarlı Yatılı Bölge Okulunda gerçekleştirildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri, Okul ve Kurum Müdürleri ve AR-GE birimi öğretmenleri katıldı.

İl Millî Eğitim Müdürü Fahri ACAR konuşmasına, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan "Telafide Bende Varım" programı kapsamında ilimizde yapılan çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulunarak başladı. Ardından "Yaşayan Matematik: Artvin'e Sayısal Bakış" projesi kapsamında yapılan çalışmalar ve İlçe Müdürlüklerince yapılacak çalışmalar değerlendirildi.

ACAR, proje ile öğrencilere çağın gereksinimlerine uyum sağlamaları için gereken yeteneklerin pratik bir şekilde kazandırılmasının amaçlandığını ifade etti.

24-06-202124-06-202124-06-2021

Dere Mah. Şehit Ömer Zeki Varan Sok. No35 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.