ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yaşayan Matematik: Artvin'e Sayısal Bakış Projesi İmza Töreni Düzenlendi

Yaşayan Matematik: Artvin'e Sayısal Bakış Projesi İmza Töreni Düzenlendi

Artvin Valiliği'nce hazırlanan ve Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortağı olduğu " Yaşayan Matematik: Artvin'e Sayısal Bakış " projesi T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın 2019 yılı merkezi yönetim bütçe kanunu çerçevesinde onaylanmış olan 2019 yılı Sosyal Güdümlü Destek Programı ( SODES ) kapsamında desteklenmeye hak kazandı.

İmza töreni 15 Şubat Cumartesi günü Trabzon'da düzenlendi. İmza törenine Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa VARANK, Artvin Valisi Yılmaz DORUK, Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR, Doğu Karadeniz illerindeki proje sahibi kurum ve kuruluşların yöneticileri katıldı.

Artvin'e Sayısal Bakış Projesi,  öğrencilerin çağın gereksinimlerine uyum sağlamaları ve gereken edinimlerin kazandırılması amacıyla hazırlanmıştır. Proje kapsamında öğrencilerimizin sahip oldukları yeteneklerle ilişkilendirilmiş becerilerin onlara pratik bir şekilde kazandırılabilmesi için; ilimizde bir bilim kampı kompleksi ve 3 ilçemizdeki okullarımızda öğrencilerimizin düşünsel, duygusal ve fiziksel ihtiyaçlarını destekleyen matematik atölyeleri/sınıfları kurulacaktır.

15-02-202015-02-2020

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.