ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Yeni Normal" Hazırlık Çalışmaları Yapılan Toplantı ile Değerlendirildi"Yeni Normal" dönemde okulların yüz yüze eğitime açılması için ilimizde yürütülen hazırlık faaliyetleri ile 2020 Yılı Sınavla Öğrenci Alan Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav sonuçları düzenlenen toplantı ile değerlendirildi.

Artvin Öğretmenevinde İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR başkanlığında İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Koordinatör Maarif Müfettişi, İl Şube Müdürleri, İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin katılımıyla düzenlenen toplantıda okullarımızda 31 Ağustos 2020'de başlaması planlanan yüz yüze eğitim için devam eden hazırlık çalışmaları ile LGS sonuçları ilçe ve okul bazında gerçekleştirilen detaylı sunumlarla değerlendirildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR " Uzun bir aradan sonra ilk kez fiilen bir araya gelerek toplantı yapıyoruz. Birlikte tarihi bir döneme tanıklık ettiğimiz bir süreçten geçiyoruz. Pandemi sürecinde ilimizde hizmet içi eğitimlerle öğretmenlere ve uzaktan eğitim uygulamaları ile öğrencilere ulaşma ve kapsayıcılık noktasında sorun yaşamadık. LGS sonuçlarına göre ilimizde sınava giren öğrencilerimizin Türkiye ortalamasının %1,54 üzerinde olması bu durumu kanıtlamaktadır. Bugün okullarımızın 31 Ağustos 2020 tarihinde yüz yüze eğitime açılması için yürütmekte olduğumuz çalışmaları simüle ederek olası senaryolara uygun alternatifler üreteceğiz. " dedi.

Toplantıda 8 ilçemiz için ayrı ayrı yapılan sunumlarla okulların derslik sayıları, dersliklerin büyüklükleri, derslik başına düşen öğrenci sayıları, öğretmen sayıları, sosyal alanların kullanılması, öğrenci pansiyonları, okul bahçeleri, servis ve taşıma durumları detaylı olarak değerlendirildi. Okul, ilçe ve il bazında yapılan değerlendirmeler ile olası senaryolara uygun alternatif planlar hazırlandı.

2020 LGS sonuçlarının da değerlendirildiği toplantıda, tercih danışmanlığı ile öğrencilerin ilgi ve yeteneklerine uygun okullara yönlendirilmesinin önemine vurdu yapıldı. 8 ve 12. Sınıf öğrencilerimize yönelik yaz döneminde açılan destekleme ve yetiştirme kurslarında yürütülen çalışmalar değerlendirildi.

Toplantı dilek ve temennilerin alınması ve başarı dilekleriyle sonlandırıldı.

28-07-202028-07-202028-07-202028-07-2020

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.