ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yüz Yüze Eğitim Hazırlıkları Yapılan Toplantı İle Değerlendirildi

21 Eylül'de seyreltilmiş ve kademeli olarak başlayacak olan yüz yüze eğitim için yürütülen hazırlık çalışmaları İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR başkanlığında yapılan toplantı ile değerlendirildi.
Yüz Yüze Eğitim Hazırlıkları Yapılan Toplantı İle Değerlendirildi

            İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda sosyal mesafe kuralına uygun olarak yapılan toplantıya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Koordinatör Maarif Müfettişi ve İl Milli Eğitim Şube Müdürleri katıldı. Toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve İlçe Şube Müdürleri ise telekonferans yöntemi ile katıldılar.

         Toplantıda uzaktan eğitim faaliyetleri, Destekleme Yetiştirme Kursları ve yüz yüze eğitim konularında değerlendirmelerde bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR " Uzaktan eğitim sürecini tüm öğrenci ve öğretmenlerimizi dâhil ederek kapsayıcılık ilkesiyle sürdürmeye devam ediyoruz.  Uzaktan eğitim araçlarına ulaşmakta zorluk çeken öğrencilerimize hizmet verecek EBA Destek Noktası sayımızı 52'den 68'e çıkardık. Artvin olarak hedefimiz bu sayıyı 100'e çıkarmaktır... Destekleme Yetiştirme Kurslarımızı 8. Sınıflarımızda % 62, 12. Sınıflarımızda %53 katılım oranıyla sürdürüyoruz... 21 Eylül'de okul öncesi öğrencilerimiz ve birinci sınıf öğrencilerimiz yüz yüze eğitime başlayacaklar. Öğrencilerimiz uyum haftasında 1 gün, sonraki haftalarda 2 gün okullarımızda olacaklar. Öğrencilerimizin okula devamı veli isteğine bağlı olacak. Okullarımızda temizlik çalışmalarını bitirerek, öğrencilerimiz maske ve  sosyal mesafe kurallarına uygun olarak 21 Eylül'den itibaren güvenli bir biçimde yüz yüze eğitime başlayacağız" dedi.

         Okullarımızda yapılan hijyen çalışmaları, öğrenci servis şoförlerinin Halk Eğitimi Merkezleri aracılığıyla pandemi sürecinde alacakları eğitim, Okulum Temiz belgelendirme sürecinin de ayrıntılı olarak değerlendirildiği toplantı soru, görüş ve önerilerin alınmasının ardından sağlık ve başarı dilekleriyle sonlandırıldı.

09-09-202009-09-202009-09-2020

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.